KROK 1

Our Team

Poszukiwanie inspiracji - sposób na wybór najlepszego fotografa ślubnego


Wybór fotografa ślubnego to jedno z najważniejszych zadań w przygotowaniach do Waszego wielkiego dnia. To właśnie jego prace będą przypominać Wam o emocjach, chwilach i detalach, które uczyniły ten dzień wyjątkowym.

Zanim zdecydujecie się na konkretnego fotografa, warto zainspirować się różnorodnymi stylami i podejściami, które oferują profesjonaliści w tej dziedzinie.

Rozpocznij od przeglądania różnych stylów fotografii ślubnej i filmu. Social media, takie jak Instagram i Pinterest, są pełne przepięknych zdjęć i filmów, które mogą być źródłem niekończącej się inspiracji. Blogi ślubne również oferują szeroką gamę zdjęć z rzeczywistych ślubów, pokazując różne style i podejścia do fotografii ślubnej.

Podczas poszukiwań inspiracji, zastanów się, co najbardziej Cię przyciąga. Czy preferujesz bardziej klasyczne, tradycyjne zdjęcia, statyczne, pozowane kadry? A może wolisz artystyczne, kreatywne podejście, które skupia się na emocjach i niebanalnych kadrach? Twoje upodobania powinny znaleźć odzwierciedlenie w wyborze fotografa.

Przykładowe pytania do rozważenia szukając fotografa ślubnego:


  • Czy preferujesz tradycyjne, klasyczne zdjęcia, czy może bardziej artystyczne, kreatywne podejście?

Tradycyjne zdjęcia często skupiają się na poprawnym ujęciu ważnych momentów i formalnych portretach, są mocno techniczne, podczas gdy artystyczne podejście dodatkowo może obejmować bardziej kreatywne kompozycje, oryginalne ujęcia i gry światła. Fotograf, który jest też artystą stworzy dla Was Wasze prywatne dzieło sztuki, spójną historię, która opowiada o Was.

  • Jaki klimat i styl fotografii najlepiej odda atmosferę Waszego ślubu?

 Styl fotografii powinien współgrać z ogólnym motywem i atmosferą Waszego ślubu. Jeśli planujecie romantyczną ceremonię na świeżym powietrzu, może warto poszukać fotografa, który specjalizuje się w naturalnych, subtelnych ujęciach? Jeśli Wasz ślub będzie pełen energii i zabawy, dynamiczny styl fotografii może najlepiej oddać ten nastrój.

Dodatkowe wskazówki:


  • Zwróć uwagę na detale: Przeglądając zdjęcia, zwróć uwagę na to, jak fotograf uchwycił detale – od dekoracji po emocje na twarzach gości. Dobre zdjęcia ślubne to te, które nie tylko dokumentują wydarzenia, ale także oddają atmosferę i uczucia.
  • Szukaj spójności w stylu: Przejrzyj portfolio fotografów, aby zobaczyć, czy ich styl jest spójny i czy podoba Ci się sposób, w jaki przedstawiają różne śluby. Spójność w stylu może być gwarancją, że fotograf ślubny zrozumie Twoją wizję i będzie w stanie ją zrealizować.


 

Wiemy, jak ważne są dla Was detale –
to one nadają wyjątkowego charakteru Waszemu dniu i zasługują na szczególną uwagę w reportażu ślubnym.

KROK 2

.

Portfolio


Przeglądaj portfolio różnych fotografów i zapoznaj się z ofertą tych, którzy najbardziej do Ciebie przemawiają. Sprawdź, jakie uczucia towarzyszą Ci, gdy przeglądasz zdjęcia danego fotografa.

Osobiście bardzo często słyszymy od par, że widząc nasze zdjęcia od razu zakochali się w klimacie, kolorach i emocjach, widocznych na zdjęciach.

KROK 3 - konsultacja i wybór


Skontaktuj się z fotografem, z którym przewidujesz te same cele, oczekiwania co do zdjęć. Zapytaj o szczegóły, aby lepiej poznać filozofię pracy i cele firmy. Wybierz tego, z którym będziecie mieli wspólny vibe i który zrozumie Wasze oczekiwania i marzenia. Oczywiście nie zapomnij krótko opisać siebie, swoich wstępnych planów, wspomnieć o stylu ślubu- jest to bardzo pomocne na wstępnym etapie nawiązywania współpracy.

Pytania do zadania podczas pierwszego kontaktu:

  • Czy jest dostępny w terminie Waszego ślubu?
  • Jak wygląda proces współpracy i rezerwacji daty?
  • Jak wygląda filozofia jego pracy?
  • Czy dobrze czuje się tworząc w stylu, w którym planujecie ślub?


KROK 4
Indywidualne podejście fotografa do pary jest bardzo ważne.

Spersonalizowane podejście do Waszego ślubu


Upewnij się, że wybrany fotograf oferuje spersonalizowane podejście do Waszego dnia ślubu. Zastanówcie się nad indywidualnymi preferencjami i marzeniami, aby Wasze zdjęcia były unikalne i dopasowane do Waszych oczekiwań-oczywiście ważny jest tu wspólny cel i wizja.

 

KROK 5: Jakość reportażu ślubnego na najwyższym poziomie


Wybierz fotografa ślubnego, który gwarantuje najwyższą jakość zdjęć ślubnych, oraz który idealnie wpasuje się w Wasz wyjątkowy dzień ślubu. Wybierzcie kogoś, kto zrozumie Wasze potrzeby i oczekiwania, by Wasze wspólne dzieło było wyjątkowe.

Pamiętajcie, aby również uwzględnić budżet - dobrze dobrany fotograf ślubny to inwestycja w niezapomniane wspomnienia na całe życie. To właśnie on zamknie cały Wasz dzień w spójnej i pięknej całości.


Wybór odpowiedniego fotografa ślubnego to kluczowy krok w procesie planowania Waszego wymarzonego dnia. Szukajcie fotografa, który nie tylko doskonale opanował sztukę fotografii, ale także potrafi uchwycić emocje i stworzyć dzieło sztuki, które będziecie z przyjemnością i wzruszeniem oglądać przez lata.Czekamy na Was 🤍

Jesteśmy tu dla Was, aby uchwycić każdy magiczny moment Waszego ślubu i przekształcić go w niezapomnianą historię miłości. Nasza praca to nie tylko fotografie i filmy - to opowieści, które przetrwają przez lata, pełne autentycznych emocji i piękna. Każdy detal jest dla nas ważny, aby stworzyć Wasze prywatne dzieło sztuki, które będziecie z przyjemnością i wzruszeniem wspominać przez całe życie!


Zajrzyj na naszego Instagrama!