Po ślubie i weselu, gdy emocje już trochę opadną, przychodzi czas na luźniejszą część - sesję poślubną.

Często na spotkaniach zadajecie nam pytanie jak podejść do tego tematu, dlatego z chęcią Wam to ułatwimy :)

Czym jest sesja poślubna?

Sesja poślubna jest czasem dla Was. Czasem, w którym możemy stworzyć cudowne zdjęcia i ujęcia do filmu, dopełnić całość historii. Podczas takiej sesji rodzi się mnóstwo pozytywnych emocji, pokazujecie prawdziwych siebie. Nasza rola jako fotografa i filmowca polega nie tylko na łapaniu pięknych kadrów, ale także na kierowaniu i prowadzeniu Was tak, abyście czuli się komfortowo i naturalnie. Damy Wam całą masę wskazówek! Nie będzie zwykłego pozowania, nastawcie się na świetną zabawę i dużo śmiechu!

Jak się do niej przygotować?

-Wybierzcie odpowiednie miejsce

Prawdopodobnie wielu z Was posiada wymarzone miejsce na sesję poślubną.

Są to piękne góry, jeziora, klimatyczne lasy, łąki, morze. Jeśli wolicie bardziej miejski klimat lub egzotyczną lokalizację również da się to zrobić! Każda para indywidualnie podchodzi do tego tematu.

Jako osoby tworzące dla Was całą historię chcemy, żebyście czuli się w tym miejscu jak najlepiej oraz aby odzwierciedlało ono Wasze charaktery.

-Omówcie temat wspólnie, zadając sobie pytania:

  • Jaki lubicie klimat?
  • Na jakiej lokalizacji najbardziej Wam zależy?
  • Czy macie miejsce, które jest dla Was ważne/sentymentalne?
  • Lubicie podróżować?
  • Jak daleko jesteście w stanie wybrać się na plener?
  • Ile czasu możecie poświęcić na wyjazd?
  • Czy Wasz budżet pozwala na wybraną lokalizację? Jeśli nie - poszukajcie alternatywy.

Jeśli całkowicie nie macie pomysłu lub macie tylko jego część - dajcie nam znać, pomożemy. Uwielbiamy szukać nowych miejsc i poznawać nowe lokalizacje, nawet jeśli są one znacznie oddalone od naszej okolicy. W naszej odkryliśmy już mnóstwo cudownych miejsc, w które chętnie zabieramy klientów - mamy do tego intuicję. Jeśli chcecie polecieć samolotem lub pojechać w odległe miejsce - żaden problem, będziemy się bardzo z tego cieszyć, a jeśli chcecie pomożemy w znalezieniu korzystnych ofert i zaplanowaniu wyjazdu.

-Suknia ślubna / garnitur

Wasz strój będzie wyglądać jak ten, w którym byliście na ślubie. Piękna suknia ślubna i idealnie dopasowany garnitur będą miały okazje kolejny raz zabłysnąć.

-Nie zapomnijcie o dodatkach/bukiecie

Kwiaty są nieodłącznym elementem sesji. Jeśli robimy ją od razu po ślubie, jest duża szansa, że bukiet będzie w idealnym stanie do zdjęć. Jeśli planujecie sesję w troszkę późniejszym czasie, warto zadbać o coś innego.

Świetną alternatywą dla standardowego bukietu są kwiaty polne lub bukiet z suszonych kwiatów lub np. z trawy pampasowej.

-Dobre nastawienie

Niby banalne, ale bardzo ważne. Nawet jeśli nie czujecie się zbyt dobrze przed aparatem, to pamiętajcie, że nie będziecie pozować i wszystko będzie działo się naturalnie. Będzie dużo śmiechu i zabawy.

Jak wygląda sesja poślubna?

Kiedy już udamy się w wybrane przez Was miejsce - zaczynamy działać!

Staramy się kierować Wami i prowadzić Was tak, żebyście całkowicie się wyluzowali i zapomnieli o nas i naszych aparatach. Mamy mnóstwo sposobów na to, żeby zdjęcia wyszły dynamiczne, pełne ruchu i aby dużo się na nich działo.

Znamy również sporo psychologicznych sztuczek na to, aby wywołać w Was emocje.

Sesja poślubna ma być czasem tylko dla Was, czasem na śmiech, radość i pokazanie swoich charakterów - w końcu będzie to dla Was pamiątka z najważniejszego czasu na całe życie.